Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

“Sparta familja ime e re, jam gati për derbin”, tjetër huazim për lojtarin shqiptar

Tjetër huazim për Riza Durmisin. Lojtari me origjinë shqiptare, i cili ka kontratë deri në 2023 me Lazion, është huazuar deri në fund të sezonit te Sparta Rotterdam në Eredivisie.

Anësori i majtë (23 ndeshje me Danimarkën) ndihet entuziast për aventurën e re, teksa më parë ka qenë i huazuar te Nice dhe Salernitana. “Ndjeva nevojën për të gjetur një familje të re me të cilën të ndihesha si në shtëpi.

Shpresoj të kem mbështetjen e trajnerit dhe të skuadrës. Unë kam besim tek aftësitë e mia, ndihem mirë dhe jam gati të zbres në fushë të dielën në derbin kundër Feyenoord”, deklaroi 28-vjeçari i lindur në Kopenhagen.

[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...