Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Spektakël golash në “Europa-Park Stadion”, Dortmund bind dhe merr 3 pikët në transfertën e Freiburg

Borussia Dortmund bind me fitoren 2-4 ndaj Freiburg në “Europa-Park Stadion”, në një sfidë që rezultoi të ishte shumë e luftuar.

Ishin miqtë ata që zhbllokuan sfidën, duke shënuar me Hummels në minutën e 11’.

Lexoni edhe: 

Megjithatë vendasit reaguan dhe barazuan në minutën e 45+2’ Holer, ndërsa vetëm katër minuta më pas Hofler kaloi Freiburg-un në avantazh, duke bërë që pjesa e parë të mbyllej me rezultatin 2-1.

Fraksioni i dytë po ashtu rezultoi shumë i luftuar, me Dortmund që gjeti barazimin me Malen në minutën e 60’.

Në minutën e 82’ autori i golit të dytë të Freiburg, Hofler la ekipin e tij në inferioritet numerik, pasi mori karton të kuq.

Dortmund e shfrytëzoi superioritetin numerik, me Hummels që shënoi golin e tretë në minutën e 88’, teksa Reus bëri “poker” në minutën e 90+3’ dhe njëkohësisht vulosi këtë sfidë.

Pas javës së katërt të Bundesliga, Freiburg renditet në vend të nëntë me gjashtë pikë, teksa Borussia Dortmund renditet në vend të shtatë me tetë pikë.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...