Futboll

Spektakël në Lyon, Liga e Parë dhuron emocione

Nëse spektakli në Liguen e parë pritet nga PSG dhe Monaco, nuk duhet të zhgenjeheni kur një nga sfidat më të bukura e dhuron përabllja midis Olimpikut të Lionit dhe Bordos. Në Groupama skuadrat dhurpjnë spektakël në fushë, por në fund ndahen në barazim duke marë nga një pikë. Dy fitoret në javët e para kishin rritur entuziazmin tek Lioni, që e nis furishëm sfidën, madje duke krijuar idenë e një tjetër suksesi të lehtë. Që në minutën e 10 është Nabil Fekir që con peshë stadiumin me një supergol, një perlë e tij nga rreth 50 metra. Festojnë tifozët feston dhe trajneri Genesio në stol që shumë shpejt ndoshta mendon për llogari të mbyllura. Në minutën e 23 është hollandezi Tete që con rezultatin në 2-0, për të përforcuar akoma më shumë idenë e një sfide të mbyllur. Por miqtë nuk dorëzohen, teksa protagonist në pjesën e parë bëhet spanjolli Sergi Darder që në harkun e 3 minutash mer dy të verdha për të lënë me një futbollist më pak Lionin. Bordoja shfrytëzon superioritetin numerik teksa në dhomat e zhveshjes shkon me një gol që rihap llogaritë. Në minutën e 41 është brazialiani Malcolm që ngroh të besuarit Gourvenec. Nga dhomat e zhveshje Lioni del me besimin që mund të bëjë gjithcka mirë edhe në inferioritet, me Bertrand Traore që tregon klasin e tij. 10 milion eurot e shpenzuara për të duket se ia vlejtën, pasi jo vetëm ishte më i miri në fushë, por shënoi edhe golin e 3 duke krijuar imazhin e një sfide të mbyllur. Megjithatë miqte tregojnë forcë karakteri pasi arrijnë të reagojnë në mënyrën e duhur. Dy minuta nga fundi i kohës së rregullt është danezi Lerager që rihap llogaritë dhe në kohën shtesë është sërish Malcolm që me golin e dytë personal dhe të tretin e mbrëmjes vulos rezultatin. Një pasdite emocionuese në Lion por që në fund nuk dhuron asnjë fitues.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency