Serie A

Spektakël në “Olimpico”, Napoli i pafat, feston Roma

Spektakël në “Olimpico” në sfidën më tërheqëse të javës së 11-të të Serisë A, të cilën Roma e fitoi 2-1 ndaj Napolit, duke humbur madje edhe një 11-metërsh. Një goditje e rëndë për skuadrën e Ancelottit, që i largohet edhe më shumë kreut, ndërsa verdhekuqtë, me këtë sukses, që ishte i treti radhazi në kampionat, ngjitet të paktën përkohësisht në vendin e tretë, me 4 pikë më shumë se Napoli.
Pjesa e parë ishte vërtet spektatolare, me të dyja skuadrat që synonin të gjenin sa më parë golin, por Roma ishte më e qartë në veprimet sulmuese derisa në minutën e 19-të talenti verdhekuq, Zaniolo, me një lëvizje të bukur në hyrje të zonës, pas asistimit të Spinazzolas, e dërgoi topin në rrjetë, 1-0.
Pak çaste më vonë (23’) portieri i Napolit, Meret, i mohoi golin Kolarovit.
Dominimi në lojë i Romës u reflektua me penallti për skuadrën e Fonsecas në minutën e 25-të, pasi gjyqtarit Gianluca Rocchit i erdhi në ndihmë VAR-i. Gjithsesi, nga pika e bardhë gaboi Kolarov, me Meret që i kuptoi krahun.
I pafat Napoli në fund të pjesës së parë me dy raste të njëpasnjëshme “41’) me protagonistë Arkadiusz Milik dhe Giovani di Lorenzo, që u ndalën nga traversa dhe shtylla, ndërsa pak para se kryesori të çonte skuadra në dhomat e zhveshjes Dries Mertens goditi paksa mbi tra.

Tjetër 11-metërsh për Romën në minutën e 55-të, pas prekjes së topit me dorë në zonë nga Mario Rui. Këtë radhë Meret nuk mundi ta ndalte goditjen e Veretout, 2-0 për Romën.
Sigurisht që Napoli nuk mund të pajtohej më këtë rezultat, ndaj u hodh në sulm për t’u kthyer në lojë. Presioni i vazhdueshëm i napolitanëve u shpërblye me golin e Milik në minutën e 72-të, i shërbyer në mënyrë perfekte nga Lozano, 2-1.
Pas këtij goli sfida u ndez edhe më shumë, me raste nga të dyja portat, siç ishte ai i minutës së 83-të, kur Dzeko e dërgoi me kokë topin në rrjetë, por në pozicion jashtë loje.
Miqtë humbën edhe rastin e fundit të artë në minutën e 7-të shtesë, me Milik, nga goditja e lirë, e fituar pas ndërhyrjes së Cetin, që u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency