Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Spektakli i fundit i dhuruar nga Mourinho me djalin e topave

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë mbetur pak minuta para minutës së 90-të dhe po lufton për të mbrojtur barazimin?

Zgjidhja për Mourinhon është një nga djemtë që kapin topat jashtë fushës.

Lexoni edhe:

Portugezi duhej të merrte masa, për të shmangur një rezultat më të keq, pas largimit me karton të kuq të Lukakut, teksa më herët ishte ndëshkuar edhe Zalewski me dënimi maksimal, kështu që shpiku një urë komunikimi me portierin nëpërmjet djalit të topave, të cilit i dha një letër me shënime.

Porosia u krye me sukses: Rui Patricio (në një moment u shtri në tokë si i dëmtuar), bëri atë që duhej dhe Roma mundi të mbronte pikën.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...