Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Spektakël në “Bernabeu”, Reali e Valencia ndajnë pikët

Dy mrekulli të Marco Asensios nuk i mjaftuan Realit përballë Valencias që arriti të merrte një pikë brenda në Santiago Bernabeu, ku madje flirtoi edhe me fitoren. 2-2 përfundoi ky takim emocionues, me Los Blancos, që edhe pse e nisën me gol, nuk arritën të merrnin maksimumin e pikëve. Pa Cristiano Ronaldon dhe dy qendërmbrojtësit Ramos e Varane Los Blancos nuk ishin sa duhet efikasë në të dyja fazat e lojës. Një top i humbur nga mesfusha e Valencias në minutën e 10-të u kthye në asist për Marco Asension, që la pa lëvizur portierin Neto.

Kundërpërgjigjja e Valencias erdhi vetëm pas 8 minutave lojë, pasi një aksioni perfekt nga krahu i majtë, që u përmbyll me golin e Carlos Soler.

Kampionët në fuqi të Spanjës u kapën në befasi në minutën e 77-të, kur Kongdobia, e dërgoi topin aty ku nuk mund ta arrinte Keylor Navas. Vetëm shtatë minuta zgjati avantazhi i Valencias, pasi Asensio shpalosi talentin e tij me një goditje të lirë, që e la sërish të palëvizur Neton.

I pafat Karim Benzema në kohën shtesë, me topin e goditur prej tij që u ndal nga traversë. Sevillas iu desh të vuante shumë për të marrë fitoren në fushën e Getafes, ku një prekje magjike e Ganso në minutën e 83-të i dha drejtimin e duhur Topit që të përfundonte në rrjetë.

 

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....