Serie A

Spezia pengesa e radhës për Juventusin, Lazio-Torino drejt shtyrjes

Nuk ka pushim për skuadrat e Serisë A, që luajnë në mesjavë ndeshjet e raundit të 25-të. Këtë të martë luhet dy takimet e para, me protagoniste në fushë ekipet e Juventusit dhe Lazios. Kështu, “Zonja e Vjetër” pret Spezian, ndërsa bardhekaltrit Torinon.

Në “Allianz Stadium”, në orën 20:45, pritet rikthimi i Juves tek fitorja pas barazimit 1-1 në fushën e Veronës, që e bëri edhe më të ndjeshme diferencën me dy kundërshtarët milanezë. Spezia, nga ana tjetër, pas atij triumfi historik ndaj Milanit, humbi ndaj Fiorentinës (3-0) dhe barazoi me Parmën (2-2), por mbetet relativisht në një pozicion komod, shtatë pikë nga zona e ftohtë. Sa u përket formacioneve, Pirlo do të ketë në dispozicion Moratan, të paktën në pankinë, ndërsa Danilo rikthehet (nga skualifikimi) në pozicionin e tij në mbrojtjen me tre, me Alex Sandron në krahun e majtë. Në sulm do të jetë dyshja Cristiano Ronaldo – Kulusevski.

Sfida mes Lazios dhe Torinos, e programuar për në orën 18:30, duket se do të shtyhet dhe këtë e ka pranuar kreu i Ligës së Serisë A, Paolo Dal Pino. Shkak janë bërë disa të infektuar në kampin e Torinos, 8 prej të cilëve futbollistë të skuadrës.

Zyra Lokale Shëndetësore e Torinos ka vendosur karantinim 7-ditor për të gjithë pjesëtarët e stafit të klubit “granata” dhe afati përfundon mesnatën e 2 marsit, çka e bën të pamundur që futbollistët të zbresin në fushë nesër në orën 18:30.

Në Premier League, takimi i vetëm i kësaj të marteje është Manchester City – Wolves,  që do të nisë në orën 21:00. Skuadra e Pep Guardiolës, e shkëputur plot 12 pikë nga nga Unided, synon “ta vrasë” përfundimisht garën e titullit, duke vijuar me thellimin e rekordit të fitoreve radhazi në të gjitha kompeticionet.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency