Basketboll

Sporti hedh hapin e parë drejt bashkimit, krijohet Liga Unike e Shqipërisë dhe Kosovës

Misioni i sportit është të bashkojë njerëz e popuj anembanë botës, ndërsa një gjë të tillë po bën edhe basketbolli me Shqipërinë e Kosovën, dy shtete të të njëjtit komb, që kanë hedhur një tjetër hap drejt ribashkimit.

Kështu është arritur marrëveshja për krijimin e Ligës Unike, një kampionat ku do të marrin pjesë 4 skuadrat më të mirë të basketbollit në Kosovë dhe 4 më të mirat e këtij sporti në Shqipëri, për të garuar me njëra-tjetrën.

Tani është detajuar gjithçka për krijimin e kësaj lige dhe nesër në orën 19:00 në Tiranë do të nënshkruhet marrëveshja nga presidenti i Federatës Shqiptare të Basketbollit Avni Ponari dhe ai i Federatës Kosovare të Basketbollit, Arben Fetahu.

Në prani të tyre do të jenë edhe Ministrja e Arsimit, Rinisë dhe Sportit në Shqipëri, Besa Shahini e Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Kosovë, Vlora Dumoshi, ndërsa në ceremoni do të marrë pjesë edhe kryeministri Edi Rama, i cili do të zbulojë edhe logon e Ligës Unike.

Synimi i kësaj lige, që do të startojë brenda vjeshtës, është që të zgjojë interesin e këtij sporti, duke qenë se është një format mjaft interesant, që parashikon ndeshje si në Kosovë ashtu edhe në Shqipëri, por mbi të gjitha edhe një rivalitet më të madh.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency