Merkato

Sporting Lisbona refuzon 10 milionë euro nga Milani për talentin 18-vjeçar

Vëzhguesit e Milanit i kanë përqendruar sytë te talentet me perspektivë në Europë. Një prej të pikasurve nga kuqezinjtë luan në kampionatin portugez. Sipas gazetës sportive, “A Bola”, Eduardo Quaresma është në listën e dëshirave të “Djallit”. Ai është mbrojtës qendror, sapo ka mbushur 18 vjeç dhe luan te Sporting Lisbona.

Mësohet se drejtuesit e Milanit kanë bërë ofertë zyrtare për këtë talent, por që është hedhur poshtë nga Sportingu. Bëhet fjalë për një propozim prej 10 milionë eurosh, por që është konsideruar e pamjaftueshme nga klubi i njohur portugez.

Quaresma, kontrata e të cilit përfundon pas një viti, dëshiron të qëndrojë te Sportingu ku synon të rritet më tej si futbollist. Vetë klubi nga kryeqyteti i Portugali mendon se mund të përfitojë shumë më tepër pasi lojtari të konfirmohet në ekipin e parë, kështu që do t’i ofrojë një marrëveshje të re katërvjeçare.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency