Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Sprinti” i fundit i La Liga, shtatë skuadrat që rrezikojnë rrëzimin

NEW YORK, NY - APRIL 23: A view of the LaLiga logo at a roofop viewing party of El Clasico - Real Madrid CF vs FC Barcelona hosted by LaLiga at 230 Fifth Avenue on April 23, 2017 in New York City. (Photo by Brian Ach/Getty Images for LaLiga)

La Liga është në sprintin e fundit, pra gjashtë javë para përfundimit të këtij sezoni dhe ende nuk dihet se cilat skuadra do të bien.

Referuar pikëve të grumbulluara deri në këto momente rezulton se shtatë skuadrat e fundit në renditje rrezikojnë.

Lexo edhe: 

Me Elchen që ka 16 pikë dhe që është thuajse e rënë, gjashtë ekipet e tjera që rrezikojnë janë: Getafe me 31 pikë, Espanyol me 31 pikë, Valencia me 33 pikë, Almeria me 33 pikë, Valladolid me 35 pikë dhe Cadiz me 35 pikë.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...