Futboll

Sramaccioni largohet nga Irani, tifozët e Esteghalit dalin në protestë

Ish trajneri i Interit, Andrea Stramaccioni është larguar nga drejtimi i skuadrës së Esteghalit në Iran, pasi kontrata mes tij dhe klubit u shpall e pavlefshme nga FIFA për shkak të disa problemeve me ligjin e sportit atje.

Nën drejtimin e Stramaccionit dhe ndihmësve të tij italianë, Esetghali kryesonte renditjen në kampionat ndërsa fansat e klubit dolën sot paradite në protestë para Ministrisë Iraniane të Sporteve.

Vetë tekniku italian pranoi se është larguar për të respektuar vendimi ne FIFA-s dhe se nuk ka nënshkruar me asnjë klub tjetër, por është gati të rikthehet në Iran, nëse zgjidhen problemet që e penalizojnë kontratën.

“Nuk kam nënshkruar me asnjë klub tjetër dhe unë e stafi im jemi gati të rikthehemi te Esteghal, nëse zgjidhet ngërçi ligjor. Nuk është e lehtë të largohesh nga një skuadër që e ke ngjitur në krye të renditjes, pro jemi profesionistë dhe duhet të respektojmë vendimin e FIFA-s”, deklaroi Stramaccioni.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency