Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Stadiumi “974” mbyll dyert, nis çmontimin i impiantit

Një nga stadiumet më të veçanta në Katar ishte padyshim ai “974”.

I quajtur kështu, pasi u ndërtua nga 974 kontinierë dhe gjithashtu, 974 është edhe kodi telefonik Katarit.

Mbrëmjen e së hënës, më 5 dhjetor në këtë impiant u zhvillua edhe ndeshja e fundit e planifikuar, Brazil – Koreja e Jugut.

Sot, stadiumi i cili ndodhet në Doha dhe ka një kapacitet deri në 44.089 spektatorë do të dalë jashtë funksionit dhe do të nisë çmontimi i tij.

Për momentin nuk ka një ide të saktë se ku do të dërgohet, por burime nga Katari kanë bërë me dije se ai do të dërgohet në vendet që kanë nevojë për infrastrukturë.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...