Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Starova: Futbolli ka njohur shumë zhvillim, ja pikat kryesore të projektit tim

Sulejman Starova është një nga tre kandidatët për kreun e FSHF-së, i cili në fillim të punimeve të Asamblesë së FSHF-së, mbajti edhe fjalën e rastit, ku shprehu edhe disa nga prioritetet e projektit të tij.

“E vendosa të hedh kandidaturën time për kreun e FSHF-së për të dhënë edhe unë kontributin tim në zhvillimin e futbollit në vend. Megjithatë duhet thënë se gjatë këtyre viteve është evident zhvillimi i infrastrukturës dhe nivelit të futbollit shqiptar, teksa gjithçka shihet qartë.

FSHF-ja duhet të bashkëpunojë me shtetin, për të përcaktuar prioritetet e zhvillimit të futbollit dhe mbi të gjitha për futjen e tij në kurrikulat shkollore, çka përfshin që te didaktika, deri te pajisjet me mjetet për ushtrimin e këtij sporti.

Unë propozoj që të bëhet një ndryshim për peshën e votës së klubeve të Superiores, si anëtarët me kontributin më të madh në zhvillimin e futbollit.
Krijimin e Ligës Amatore me presidentin e saj, që të jetë automatikisht zv. president i FSHF-së, dhe zv. presidentja femër, që të jetë anëtare e Komitetit Ekzekutiv.

Në aspektin e vazhdimit të investimeve në futboll, bashkëpunimi me shtetin duhet të jetë i vazhdueshëm, në mënyrë që të sigurohen paratë e nevojshme për çuarjen përpara të projekteve”, u shpreh ndër të tjera Starova.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...