Vala Superliga

Starova nuk i ndahet barazimit, paqe edhe në Gjilan

Vala Superliga ka vijuar sot me dy takime të tjera, ku janë përballur skuadra që luftonin direkt për të shmangur zonën Play Out. Kështu në Drenas, Feronikeli priti Vëllazënimin, në një sfidë që përfundoi në barazim 1-1, me dy golat e shënuar në minutat e fundit të ndeshjes.

Po në barazim 1-1 përfundoi edhe sfida e luajtur në Gjilan, mes skuadrës vendase dhe Drenicës, duke lënë për në fund përcaktimin e skuadrës që do të luajë Play Off-in për të mos rënë në kategorinë e dytë.

Kështu në javën e fundit, Vëllazënimi që është aktualisht në vendin e 9, do të presë në stadiumin ‘Riza Lushta’ të Gjakovës skuadrën e GJilanit, me synimin për ta parakaluar në renditje dhe për të siguruar qëndrimin në Superligë.

To Top