Eredivisie

Start fantastik me Vitessen, Broja shënon dy gola në miqësore (Video)

Vetëm dy ditë më parë Armando Broja u bë zyrtarisht pjesë e skuadrës holandeze të Vitesses, ku do të luajë për një sezon në huazim, ndërsa kaq i mjaftuan djaloshit nga malësia e Madhe që të tregojë atë që di të bëjë më mirë, të dërgojë topin në rrjetë.

I aktivizuar në pjesën e dytë të miqësores mes Vitesses dhe Go Ahead Eagles, sulmuesi 19-vjeçar shqiptar arriti të lërë gjurmë menjëherë, duke shënuar dy gola dhe duke vulosur suksesin me rezultatin 4-0 në favor të verdhezinjve.

Fillimisht një top i rrëmbyer ndaj mbrojtësit kundërshtar dhe më pas vrapim deri në zonë, ku mposhti portierin me një gjuajtje elegante, ndërsa më pas mori mirë një top vertikal nga shokët e skuadrës dhe e dërgoi në rrjetë.

Pas dy vitesh mjaft të mira me ekipet e moshave të Chelseat, ku arriti të debutojë edhe me skuadrën e parë në një ndeshje të Premier Leagues, Broja e nis me këmbën e mbarë edhe në kampionatin holandez.

Tashmë sulmuesi i Kombëtares Shqiptare do të ketë një sezon në dispozicion për të shënuar sa më shumë gola dhe për të bërë një hap akoma më të madh në karrierën e tij, që ka nisur të ndritë që në hapat e parë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency