Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Start i dobët, klubi i tre shqiptarëve në Serie A shkarkon trajnerin

Disfata 7-0 ndaj Romës, por edhe starti në përgjithësi i dobët i Empolit në këtë fillim të sezonit bën që drejtuesit të shkarkojnë nga posti i trajnerit, Paolo Zanettin. Skuadra është aktualisht në vendin e fundit dhe me 0 pikë pas katër javësh kampionat, ndaj drejtuesit e panë të arsyeshme të reagojnë para se të jetë vonë.

Ekipi në të cilin aktivizohen edhe tre futbollistë shqiptarë duke nisur me Etrit Berishën, Ardian Ismajlin dhe Stiven Shpendin, pritet t’i besohet Aurelio Andreazzoli. Ky i fundit nuk është një emër i panjohur për Empolin duke qenë se e ka drejtuar këtë skuadër edhe në dy periudha të mëparshme, e fundit gjatë sezonit 2021/2022.

Lexoni edhe:

Ndeshja e radhës për Empolit ajo në shtëpi ndaj Interit ku do të kërkohet reagimi për t’i dhënë një tjetër fytyrë sezonit.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...