Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Start zhgënjyes, klubi i njohur gjerman shkarkon trajnerin!

Katër humbje radhazi në Bundesliga, pesë gola të pësuar në ndeshjen e fundit ndaj Hoffenhaim duke u eliminuar edhe nga Kupa e Gjermanisë në raundin e 1/16-tave. Drejtuesit e Schalke 04 nuk kanë duruar më dhe shkarkuan nga detyra trajnerin Frank Kramer i cili ishte emëruar vetëm këtë verë.

Kështu, zgjat pak aventura në klubin nga Gelsenkirschen e teknikut 50-vjeçar me drejtuesit që tashmë nisin të kërkojnë për një trajner të ri në mënyrë që të rikthejnë skuadrën në “shinat e duhura”. Në njoftimin e tyre për shkarkimin e trajnerit Kramer, Schalke e falenderon gjithsesi për profesionalizmin dhe përkushtimin e treguar ndërsa i uron fat në të ardhmen.


Aktualisht, Schalke 04 renditet në vendin e 17-të të Bundesligës me vetëm gjashtë pikë të grumbulluara në 10 ndeshjet e para të kampionatit teksa ekipi shënon me një mesatare të ulët prej vetëm një goli për ndeshje ndërsa nga ana tjetër, prapavija “fut ujë” pasi deri më tani kanë pësuar plot 24 të tillë.

Kujtojmë se Schalke 04 u rikthye këtë sezon në elitën gjermane mirëpo aktualisht duket se sikur do të luftojë sërish për mbijetesën në elitë.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....