Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Starti perfekt me Interin, Chelsea e Real Madrid monitorojnë Thuram

Starti perfekt me Interin, Chelsea e Real Madrid monitorojnë Thuram
Starti perfekt me Interin, Chelsea e Real Madrid monitorojnë Thuram

Marcus Thuram e ka nisur në mënyrë perfekte aventurën e tij te Interi, duke bërë që të harrohet shpejt belgu Romelu Lukaku, teksa tifozeria zikaltër e ka tashmë atë si ‘beniaminin e ri’.

Sulmuesi francez u transferua te Interi në verë me parametra zero, pasi i përfundoi kontrata me Borussia Monchengladbach, megjithatë nëse vijon me paraqitje të tilla, mund të lërë zikaltrit që në fund të sezonit.

Lexo edhe:

Chelsea dhe Reali i Madridit kanë nisur të monitorojnë paraqitjet e 26-vjeçarit francez, pasi e shohin përforcim ideal, duke qenë se të dy klubet nuk kanë në organikë sulmues me peshë.

Ndonëse është ende herët, bëhet fjalë për dy klube që mund të ofrojnë para mjaftueshëm sa të joshin Interin të shesë francezin. Gjithsesi shumë do të varet nga ecuria e Thuram, që pas një starti perfekt të sezonit, duhet të sjellë konfirmime në të ardhmen.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Futboll

Neymar e ka përjetuar shumë keq rënien e Santosit në divizionin e dytë të futbollit brazilian, njësoj si gjithë tifozët e skuadra historike. Sulmuesi...