Formula 1

Starton aventurën me Ferrarin, Leclerc “parakalon” Vettelin që ditën e parë

Pritja ka marrë fund dhe tashmë ka filluar aventura e Charles Leclerc me makinën Ferrari. Piloti nga principata e Monacos mori pjesë në testet e Pirellit në Abu Dhabi, duke drejtuar pikërisht makinën e kuqe, si pilot i parë.

Dhe nëse dielli duket që në mëngjes, të dhënat e Leclerc në ditën e parë si pilot i Ferrarit janë vërtetë shpresëdhënëse, pasi francezi regjistroi një kohë shumë të shpejtë, edhe më të shpejtë se ajo e shokut të skuadrës, Sebastian Vettel.

Leclerc do të garojë vetëm në sezonin e ardhshëm me Ferrarin, pasi do të marrë vendin e finlandezit Kimi Raikkonen dhe do të mbështesë pilotin e parë të skuadrës italiane, gjermanin Sebastian Vettel.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency