Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Statistika interesante e Simeones, barazon rekordin e… babait!

Giovanni Simeone iu bashkua Napolit këtë verë nga Verona me formulën e huazimit. Ëndrra e tij më e madhe ishte të luante në Champions League teksa argjentinasi jo vetëm e realizoi atë me fanellën e të kaltërve, por ia ka dalë edhe të shënojë katër gola në fazën e grupeve duke barazuar një rekord të mbajtur nga babai i tij, Diego Simeone.

Sulmuesi ka shënuar katër gola në katër ndeshjet e para të Champions, ashtu siç bënte babai i tij dikur, duke u shndërruar në argjentinasin e dytë që e arrin diçka të tillë. Në fakt, Simeone nuk dinte asgjë për rekordin e babait të tij, ndërsa e mësoi atë vetëm në intervistën pas ndeshjes.

“Kush është argjentinasi tjetër para meje që ka shënuar katër gola në katër ndeshjet e para të Champions? Më keni gjetur të papërgatitur. Ndoshta Lavezzi? Babai im? Jo, nuk e dija. Nuk e kisha menduar kurrë. E di që ai u eliminua me Atleticon, por besoj do të jetë i lumtur për mua”, u shpreh Giovanni Simeone.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...