Kategoria Superiore

Statistikat/ Ujka dribluesi më i mirë i Superiores, Kukësi me më shumë iniciativa

Kukësi ka në përbërjen e tij futbollistë që kërkojnë më së shumti driblimet në fushën e lojës dhe kjo konfirmohet nga statistikat e publikuara nga Federata Shqiptare e futbollit, me verilindorët që provojnë 38.4 driblime në ndeshje.

Edhe përqindja e saktësisë për skuadrën e drejtuar nga Rrahman Hallaçi, është goxha e lartë me plot 54.2% të driblimeve të realizuara me sukses, teksa më mirë ka bërë vetëm Skënderbeu me 55% të driblimeve të kaluara me sukses, ndonëse korçarët provojnë vetëm 26.87 driblime në ndeshje.

Shumë pak driblime provojnë edhe futbollistët e Vllaznisë kryesuese, vetëm 25.64 për ndeshje, ndonëse me një mesatare mjaft të mirë prej 54.1% të realizuar me sukses, megjithatë vlen të theksohet se arma kryesore e kuqebluve janë kombinimet e shpejta në daljet në sulm.

Edhe sa u përket futbollistëve, është pikërisht sulmuesi anësor i Kukësit, Albin Gashi, ai që provon të kryejë më shumë driblime në një ndeshje, plot 8.76 të tilla, i ndjekur nga Redon Mihana i Apolonisë me 8.38, por që të dy nuk arrijnë të mbyllin me sukses as gjysmën e driblimeve.

Mesfushori i Bylisit, Serxho Ujka është dribluesi më i mirë i Superiores, pasi ka realizuar me sukses plot 60% të tentativave që realizon dhe që janë plot 6.79 driblime për ndeshje.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency