Kategoria Superiore

Stazhilla nuk fshihet: Objektivi i Laçit është titulli kampion

Pas eksperiencës disa mujore te Kukësi gjigandi moldav i portës Dimitri Stazhilla u rikthye në Shqipëri por këtë herë për të mbajtur një barrë shumë të rëndë mbi supe pasi do të jetë pasuesi I talentit Gentjan Selmani te Laçi. Edhe pse ka vetëm pak ditë që është bërë pjesë e kurbinasve, Stazhilla është ambientuar menjëherë te skuadra e Starovës.

“Jam i lumtur që rikthehem në Shqipëri dhe që i bashkohem Laçit. Kam vetem pak ditë këtu, por më mjafton për të kuptuar që kemi një skuadër të mirë, një grup lojtarësh cilësorë. Jam ambjentuar menjëherë dhe të gjtihë janë treguar të sjellshëm kundrejt meje. Jam munduar të rikujtoj disa fjalë në shqip. Besoj se do bëjmë mirë në këtë sezon do kemi rezultate të pëlqyeshme”.

Stazhilla ka bindjen se te Laçi do të bëjë paraqitje të mira, që tifozët të harrojnë sadopak mungesën e Selmanit mes shtyllave.

“Sa herë vjen në një skuadër të re duhet të tregosh më të mirën e mundshme, sepse të gjtihë presin nga ty të kesh një performancë pozitive dhe ta ndihmosh ekipin pse jo të fitoj edhe trofe”.

Ashtu si trajneri Starova edhe portieri moldav e ka të qartë objektivin e Laçit dhe e thotë pa doreza se kurbinasit do të tentojnë fitimin e titullit kampion.

“Nga dita e parë kur erdha këtu trajneri dhe presidenti ma bënë të qartë se synimi është titulli kampion dhe kjo më duket pozitive. Mendoj se çdo skuadër duhet të ketë një objektiv dhe maksimumi i një objektivi është të fitosh titullin kampion. Pa diskutim që do na duhet të luftojmë për t’u shpallur kampion, por besoj se shanset i kemi”.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency