Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Sterling nuk i ndahet Chelsea-t, sulmuesi në “borxh” me tifozët

Rahem Sterling u transferua te Chelsea nga Manchester City në merkaton e verës me “Blutë e Londrës” që paguan plot 47.5 milionë paund për shërbimet e sulmuesit. Por, anglezi nuk i ka respektuar pritshmëritë e tifozëve në Stamford Bridge duke qenë se në 18 paraqitje ka shënuar vetëm katër gola.

Ndaj, së fundmi në mediat britanike ishte shpërndarë lajmi se në fundin e sezonit palët do të mbyllin pata kohe bashkëpunimin pavarësisht kontratës e cila është e vlefshme deri në vitin 2027.

Lexo edhe:

Gjithsesi, lojtari dëshiron të mbetet pjesë e Chelsea të paktën edhe në sezonin e ardhshëm pasi kërkon të tregojë se mund të ketë një karrierë të pasur me Blutë e Londrës ashtu siç bëri edhe me Manchester City.

Për më tepër në vitin 2024 është edhe Europiani që zhvillohet në Gjermani dhe Sterling kërkon të jetë me patjetër pjesë e Chelsea për të mos rrezikuar vendin në kombëtaren angleze.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...