Premier League

Stërvitet në shtëpi dhe ushqehet vetëm, askush nuk e do më CR7

Manchester United nuk po sheh dritë në fund të tunelit dhe humbja me Brendford në fundjavë i ka komplikuar akoma dhe më shumë gjërat në kampin e “Djajve të Kuq”. Cristiano Ronaldo tani duket gjithnjë e më larg Manchesterit, teksa nuk stërvitet me ekipin, por në mënyrë të diferencuar në shtëpi.

Portugezi ishte titullar në ndeshjen që skuadra e tij u turpërua 4-0 që në pjesën e parë dhe tani duket se jo vetëm lojtari por dhe vetë drejtuesit, nuk duan që ta vijojnë më bashkëpunimin.

Ten Hag e kishte theksuar më parë në konferenca për shtypin se Ronaldo është i rëndësishëm në projektin e tij, por tani duket se ka ndryshuar mendje dhe nuk është më i sigurt se sulmuesi mund të jetë shpëtimi për skuadrën e tij.

Vetë sulmuesi qëndron i veçuar nga pjesa tjetër e skuadrës gjatë drekës, duke mos preferuar që të ketë më kontakt me ta. E qartë, Ronaldo duhet të gjejë një sistemim të ri, por dhe në këtë drejtim po has vështirësi, pasi skuadrat që janë përfolur kanë hequr dorë nga ai.

Performanca ndaj Brendford i dha dhe një tjetër shuplakë, e natyrisht ia komplikon akoma dhe më shumë situatën e transferimit, edhe pse duket një mision gati i pamundur që ta shohim sërish në “Old Trafford”.

Ten Hag u bë i pari trajner që humbi të dyja ndeshjet e para si trajner i Machester United në historinë 102-vjeçare. Ndeshja e radhës për United do të jetë me Liverpool dhe mbetet për t’u parë nëse “Djajtë” do të bëjnë kthesën.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Bundesliga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Union Berlin
7
5
2
0
15
4
+11
17
2Borussia Dortmund
7
5
0
2
9
7
+2
15
3Freiburg
7
4
2
1
10
5
+5
14
4Hoffenheim
7
4
1
2
12
7
+5
13
5Bayern Munich
7
3
3
1
19
6
+13
12
6Borussia M'gladbach
7
3
3
1
10
5
+5
12
7Eintracht Frankfurt
7
3
2
2
14
13
+1
11
8Mainz 05
7
3
2
2
7
10
-3
11
9Koln
7
2
4
1
11
8
+3
10
10Werder Bremen
7
2
3
2
13
12
+1
9
11Augsburg
7
3
0
4
5
10
-5
9
12RB Leipzig
7
2
2
3
9
12
-3
8
13Hertha BSC
7
1
3
3
7
9
-2
6
14Schalke 04
7
1
3
3
8
14
-6
6
15Bayer Leverkusen
7
1
2
4
9
12
-3
5
16Stuttgart
7
0
5
2
7
10
-3
5
17Wolfsburg
7
1
2
4
5
12
-7
5
18Bochum
7
0
1
6
5
19
-14
1


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency