Serie A

Strakosha në formacionin e talenteve, lë jashtë Donnarummën

Sezoni fantastik dhe pritjet e shkëlqyera gjatë kampionatit që u mbyll e konfirmuan Thomas Strakoshën si portierin titullar te Lazio. Pas mbylljes së edicionit është koha e bilanceve, me yllin shqiptar që me të drejtë është përfshirë në formacionin më të mirë të talenteve të Serisë A.

Faqja e specializuar për statistikat, “Opta” publikoi 11 lojtarët më të mirë të moshës deri në 23 vjeç, bazuar në vlerësimet e tyre për ndeshjet e luajtura në elitën e futbollit italian.

Në formacionin ideal, ku ndodhen dy yje të Lazios, të zbuluar nga drejtori sportiv, Igli Tare, Strakosha është portieri titullar. Mbrojtja përbëhet nga Milenkoviç i Fiorentinës, Skriniar i Interit dhe dyshja e Milanit, Romagnoli dhe Calabria.

Në treshen e mesfushës janë rreshtuar Milinkoviç-Saviç i Lazios, Torreira i Sampdorias dhe Pellegrini i Romës. Në sulm, Knownacki i Sampdorias dhe Under i Romës janë në mbështetje të Cutrones së Milanit.

Me përfshirjen në formacionin ideal për lojtarët deri në 23 vjeç, Thomas Strakosha la jashtë talentin e Milanit dhe përfaqësueses italiane, Gianluigi Donnarumma.

Statistikat ishin të gjitha në favor të gardianit kuqezi, që në këtë sezon ka qenë titullar në të 38 javët e Serisë A, duke pësuar vetëm 49 gola, ndërsa me pritjet e tij ka qenë vendimtar në ecurinë e shkëlqyer të Lazios.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency