Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Strakosha nuk shkon në stërvitje, alarmohet Sarri

Thomas Strakosha Campionato Serie A 2021-2022 incontro Lazio v Udinese allo stadio Olimpico di Roma. Napoli, 2 Dicembre 2021 © Marco Rosi / Fotonotizia

Lazio do të ketë një përballje të vështirë këtë të dielë, ndërsa do të ndeshet në orë 20:45 me kryesuesit e Seria A Milanin.

Teksa ndodhet përpara kësaj sfide trajneri Mauricio Sarri është trembur, pasi portieri i kombëtares shqiptare Thomas Strakosha nuk i është bashkuar skuadrës në stërvitje. Një alarm për portier për teknikun, i cili në dispozicion për momentin ka vetëm Adamonis, i cili është rikthyer këtë të enjte në grup.

Mediet italiane shtojnë më tej se Sarri do duhet të hedh sytë nga skuadra Primavera, pasi përveç Strakoshës ka pasur mungesën edhe të gjashtë lojtarëve të tjerë. I vetmi lajm i mirë për teknikun, përveç rikthimit të Adamonis është edhe ribashkimi me grupin i Luiz Felipes.

 

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...