Ligue 1

Strasbourg ndal PSG-në, i shtyn edhe festën e titullit

Të gjithë prisnin që Paris Saint Germain të festonte që sot, 7 javë para fundit, titullin kampion të Francës, por kryeqytetasit nuk shkuan më shumë se një barazim.

Në “Parc des Princes” kishte ardhur Strasbourg, që surprizoi vendasit, dhe me meritë arriti t’u rrëmbejë një barazim 2-2, duke u shtyrë me të paktën një javë festën e titullit.

PSG kaloi e para në avantazh me anë të Choupo-Moting, por Strasbourg përmbysi gjithçka në pjesën e parë, pas golave të Da Costas dhe Goncalves, para se Kehrer të barazonte në minutën e 82-të për kryeqytetasit.

Paris Saint Germain kryeson me 81 pikë, 20 pikë më tepër se Lille e vendit të dytë, ndërsa i duhet vetëm një pikë për të siguruar edhe matematikisht titullin kampion.

Javën e ardhshme, kryeqytetasit e Tuchel do të udhëtojnë pikërisht në Lille, për t’u përballur me kundërshtarin direkt, ku edhe mund të nisin festën e titullit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency