Connect with us

Hi, what are you looking for?

Maqedoni e Veriut

Struga fiton dhe ruan kreun, Shkëndija triumfon edhe me dhjetë lojtarë ndaj Sileks

Struga merr tri pikët ndaj Bregalnica Stip në takimin e javës së 18-të të kampionatit maqedonas, me sfidën që përfundoi me rezultatin 2-1.

Skuadra shqiptare zhbllokoi takimin në minutën e 12’ me Compaore, me pjesën e parë që u mbyll me rezultatin 1-0.

Lexoni edhe:

Miqtë provuan të reagonin dhe në minutën e 72’ barazuan me Velkoski-n.

Megjithatë në minutën e 90+2’ Compaore riktheu avantazhin te skuadra e trajnerit Duro dhe njëkohësisht i dhuroi edhe fitoren.

Pas këtij takimi Struga kryeson me 39 pikë, teksa Bregalnica Stip renditet në vend të 11-të me 17 pikë.

Shkupi fitoi me rezultatin 0-1 ndaj Brera Strumica, me golin e vetëm që u realizua në minutën e 47’ nga Trapanovski.

Pas raundit të 18-të Shkupi renditet në vend të dytë me 38 pikë, teksa Brera Strumica në vend të tetë me 20 pikë.

Shkëndija triumfon edhe me dhjetë lojtarë ndaj Sileks, me takimin që u mbyll me rezultatin 3-1.

Aganspahic zhbllokoi takimin në minutën e 8’, duke kaluar vendasit në avantazh.

Miqtë provuan të reagonin në minutën e 18’ me Gjorgjievski-n, që realizoi nga pika e bardhë e penalltisë.

Ndërsa në minutën e 61’ Aganspahic kaloi sërish Strugën në avantazh.

Më pas skuadra shqiptare mbeti me dhjetë lojtarë, pasi Dita u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 69’.

Megjithatë në minutën e 90+3’ Totre vulosi këtë sfidë dhe fitoren e Shkëndijës.

Pas kësaj përballjeje Shkëndija renditet në vend të tretë me 35 pikë, pas Strugës dhe Shkupit, teksa Sileks renditet në vend të katërt me 27 pikë.

 

 

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...