Maqedoni e Veriut

Struga merr arratinë, mbyllet në paqe derbi i shqiptarëve Shkëndija-Shkupi (video)

Struga, një “rul” që shtyp çdo kundërshtar që i del përpara. Skuadra që po çudit me rezultatet e saj në këtë fillim sezoni mori fitoren e tetë radhazi në Ligën e Parë të Maqedonisë së Veriut, këtë herë 2-0 përballë Tivkesit, skuadër e sapongjitur në elitë. Golat për ekipin e drejtuar nga Srgjan Saharieski u shënuan nga Besart Ibraimi dhe Darko Ilieski.

Debuton me barazim në krye të Shkëndijës së Tetovës trajneri i mirënjohur Qatip Osmani, por duket pranuar se rezultati 0-0 përballë Shkupit mund të konsiderohet pozitiv, pasi bëhet fjalë për kampionen në fuqi që shkoi deri në fazën play off të Conference League.

Kryeson bindshëm Struga me 24 pikë të plota në tetë ndeshje, teksa Sileksi i vendit të dytë e ndjek me 10 pikë më pak (ka një ndeshje më shumë për të zhvilluar).

Rezultatet:

Akademija Pandev – Makedonija GP       0-1

Rabotnicki – Pobeda       1-0

Shkëndija – Shkupi   0-0

Struga – Tikves  2-0.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency