Futboll

Studimi i IFFHS-së, Barcelona ekipi më i mirë i dekadës së fundit

Barcelona në vendin e parë, Real Madridi i dyti dhe në të tretin Bayerni i Mynihut. Ky është podiumi i klubeve më të mira në botë në dekadën së fundit, sipas IFFHS, Federatës Ndërkombëtare të Historisë së Futbollit dhe Statistikave. Kjo është hera e dytë që Barcelona vlerësohet si klubi më i mirë i dekadës, pasi është renditur në vend të patë edhe për periudhën 2001-2010. Në thelb, kjo renditje ndërkombëtare e kurorëzon ekipin e Messit më të mirin e 20 viteve të fundit.

Barça, thekson IFFHS, ka qenë klubi më i fortë në tre nga dhjetë vitet e fundit, por hera e fundit ishte në vitin 2015; Reali ka pasur sukses dy herë (i fundit, në vitin 2017), sikurse Bayerni i Mynihut, që ishte në çatinë e Botës në sezonin e fundit 2019-2020, pa harruar 2012-2013. Tri janë klubet spanjolle në 10-shen më të mirë, katër janë angleze, një franceze (PSG) dhe një italiane (Juventusi).

10 klubet më të mira të dekadës (2011-2020)

1) Barcelona

2) Real Madrid

3) Bayern Mynih

4) Paris Saint Germain

5) Atletico Madrid

6) Juventus

7) Chelsea

7) Manchester City

9) Manchester United

10) Arsenal

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency