Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Stuttgarti merr një pikë ndaj Leverkusenit, mbetet në vendin e parafundit

Stuttgarti ia doli mbanë të merrte një pikë jetike në shtëpi për objektivin mbijetesë në sfidën përballë Bayer Leverkusenit.

Skuadra e Hoeness nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 në “Mercedes-Benz-Arena”, pavarësisht se kaloi e para në avantazh.

Të dy golat u shënuan në fraksionin e dytë falë penalltive. Në minutën e 57-të nga pika e bardhë për Stuttgart goditi saktë Guirassy, i cili realizoi me një parabolë fantastike.

Bayer Leverkuseni barazoi rezultatin në minutën e 70-të pas një gafë të portierit të Stuttgartit, i cili shkaktoi penallti.

Nga 11 metra largësi u tregua i saktë argjentinasi Exequiel Palacios.

Deri në fund nuk ndryshoi më asgjë në rezultat. Pas këtij barazimi, Stuttgarti mbetet në vendin e 17-të me 29 pikë, ndërsa Bayer Leverkuseni shkon në kuotën e 49-të pikëve në vendin e shtatë.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...