Kupa e Mbretit

Suarez “vret” Realin, Barcelona kualifikohet në finale

Reali i Madridit dhe Barcelona zhvilluan përballjen e parë, nga dy të tilla të programuara këtë javë, ndërsa në “Santiago Bernabeu” ishte Barcelona që fitoi dhe festoi kualifikimin për në finalen e Kupës së Mbretit.

Pas barazimit 1-1 në sfidën e zhvilluar në “Camp Nou” 3 javë më herët, mbrëmjen e sotme Barcelona fitoi me rezultatin e thellë 0-3, falë dopietës së Luis Suarezit dhe autogolit të mbrojtësit francez Raphael Varane.

Pjesa e parë ishte me ritëm mjaft të lartë dhe ishte pikërisht Reali i Madridit, që kishte iniciativën, duke kërcënuar disa herë kuadratin e Ter Stegen, veçanërisht me talentin brazilian Vinicius.

Në të njëjtën mënyrë startoi edhe pjesa e dytë, por këtë herë katalanët u treguan mjaftueshëm cinikë, për të shfrytëzuar në perfeksion thuajse çdo dalje në kundërsulm dhe arritën të dërgojnë 3 herë topin në rrjetën e portës madrilene.

Vetëm 3 ditë më vonë, të shtunën në orën 20:45, dy skuadrat do të përballen sërish me njëra-tjetrën dhe sërish në “Santiago Bernabeu”, por këtë herë në sfidën e vlefshme për kampionatin spanjoll.

Takimi ka një rëndësi mjaft të veçantë, pasi Reali do të kërkojë të rikthehet në garë për titullin kampion, ndërsa Barcelona “të vrasë” betejën për kreun. Kjo sfidë do të transmetohet ekskluzivisht në ekranin e Supersport.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency