Euro 2020

Suedia mposht Sllovakinë me rezultat minimal, kualifikimi më pranë

Suedia triumfon me rezultatin minimal 1-0 ndaj Sllovakisë dhe merr përkohësisht kryesimin e grupit E, me 4 pikë, duke qenë tashmë shumë pranë sigurimit të një bilete për në fazën e 1/8-ave të Europianit.

Në “Krestovsky” të Shën Petërsburgut u zhvillua një 45-minutësh i barabartë, me Sllovakinë disi më ngulmuese për të gjetur golin e avantazhit, por skuadrat u kthyen në dhomat e zhveshjes me rezultatin e bardhë 0-0.

Në 45-minutëshin e dytë u pa një Suedi shumë më agresive, që iu afruar disa herë golit, por hasi një një formë fantastike të portierit Dubravka, që bëri disa herë mrekullinë për të mos lejuar ndaljen e topit në rrjetë.

Megjithatë ishte pikërisht gardiani sllovak që u vonua në dalje në minutën e 77’ dhe u detyrua në bëjë faull në zonë ndaj Isak, teksa për kryesorin gjerman nuk kishte dyshime, pasi akordoi penallti për Suedinë dhe karton të verdhë për Dubravkën.

Nga pika e bardhë shkoi Forsberg, që arriti të dërgojë topin në rrjetë, ndonëse portieri kundërshtar arriti të kuptojë krahun, ndërsa rezultati 1-0 për Suedinë mbeti i pandryshuar deri në fund.

Me këtë fitore, Suedia është më pranë kualifikimit, kjo edhe për faktin që ndeshjen e fundit do ta luajë ndaj Polonisë, ku do t’i mjaftojë edhe një barazim për të qenë e sigurt në fazën e 1/8-ave, ndërsa Sllovakia komplikon gjithçka, pasi në javën e fundit do të përballet me Spanjën në Sevilla.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency