Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Suhareka përgatitet për festë, “Xhebrailat” kanë një kërkesë për autoritetet

Një pjesë e tifozëve të Ballkanit kanë kërkuar nga kryetari i komunës së tyre, Bali Muharremaj, që dita e enjte, 25 gusht të jetë ditë pushimi.

Në një postim në rrjetet sociale, ku tifo-grup e bën kërkesën në fjalë në mënyrë që të gjithë të kenë mundësinë të ndjekin ndeshjen e kthimit Ballkani-Shkupi, me takimin e parë që u mbyll me rezultatin 1-2.

“Kërkesë! I nderuari Kryetari ynë i Komunës z.Bali Muharremaj. Kërkojmë nga ju që data 25 gusht, që i bie ditë e Enjte, që në komunën tonë të jetë ditë pushimi, për ta shijuar këtë datë historike të gjithë ne dhe ta kenë mundësinë të gjithë të vinë në këtë ndeshje historike për qytetin tonë! Me respekt, XHEBRAILAT 1992, Suhareke.”-shkruhet në postimin e tifo-grupit.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...