Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Suksesi i veçantë ndaj Helsinkit, Mourinho vendos rekordin e radhës në Europë

Jose Mourinho vijon të vendosë rekorde në karrierën e tij si trajner. Roma fitoi 3-0 ndaj finlandezëve të Helsinkit në Europa League dhe ky ishte suksesi i 106 i “Special One” në kompeticionet europiane, duke barazuar një legjendë si Sir Alex Ferguson.

Në vend të tretë renditet Carlo Ancelotti, i cili mund të përmirësojë rekordin e tij, pasi Reali i Madridit po kalon një forme të shkëlqyer sportive dhe do të sigurojë fitore të tjera në Champions League.

Këto janë statistika të vendosur prej vitit 1992 kur Liga e Kampionëve u shndërrua në Champions League. Mourinho fitoi Conference League sezonin e kaluar me Romën, duke u bërë trajneri i pari që triumfon në Champions, Europa League dhe Conference League.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...