Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Sulm në vilën luksoze të Grealish/ Familjarët u fshehën, policia mbërriti me helikopter

Sulmet në shtëpitë luksoze të futbollistëve sa vijnë edhe shtohen. I fundit që ka rënë preh e keqbërësve është Jack Grealish, lojtari i Manchester Cityt. Në kohën kur sulmuesi ishte në fushë për ndeshjen e “The Citizens” ndaj Everton, vila e tij luksoze përfundoi nën shënjestrën e grabitësve.

Prezent në atë moment ishin edhe 10 të afërm të Grealish të cilët ishin mbledhur për të parë ndeshje dhe sapo kuptuan se bëhej fjalë për një grabitje u fshehën në një prej dhomave të vilës. Policia nuk vonoi, madje mbërriti me helicopter, megjithatë grabtësit ia dolën të largoheshin dhe të shkaktonin një dëm me vlerë prej një milionë eurosh.

Lexo edhe:

Një i afërm i lojtarit foli për The Sun duke treguar se familjarët e Grealish ishin shumë të tronditur dhe se banda e grabitësve ia doli të largohej nga vila me shumë orë dhe bizhuteri.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...