Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Sulmi me objekte ndaj De Bruyne, FA nis hetim për tifozët e Arsenal

Kevin de Bruyne ishte një nga protagonistët e ndeshjes së zhvilluar mbrëmjen e së mërkurës ndaj Arsenal dhe të fituar 3-1 nga Manchester City.

Ylli belg shënoi golin e parë të skuadrës së tij dhe më pas u bë “protagonist” i një sherri me Artetën (të dy u sqaruan pas ndeshjes).

Megjithatë kjo nuk është e gjitha, federata angleze ka hapur një hetim për hedhjen e objekteve (veçanërisht shisheve) ndaj tij nga tifozët e Arsenalit në momentin e zëvendësimit.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...