Kupa e Frances

Sulmi në hije, mbrojtja çon Parisin në finale

Pa Cavanin, por me Neymar-Mbappe-Di Maria, Paris Saint Germain ia doli të kualifikohet për në finalen e Kupës së Francës. Gjithsesi, pavarësisht yjeve në sulm, vendimtarë në sfidën e sotme ishin lojtarët e repartit të mbrojtjes, që bënë atë që nuk e bëri dot Neymar me shokë.

Në triumfin 1-3 ndaj Rennes, Meunier shënoi golin e parë, ndërsa në pjesën e dytë shënoi mbrojtësi tjetër Marquinhos dhe i riu Lo Celso dërgoi topin për herë të tretë në rrjetë.

Kylian Mbappe, që u rikthye pas dëmtimit të pësuar me Lyonin, la PSG-në me 10 futbollistë në sfidën e sotme. Sulmuesi francez kreu një ndërhyrje të rëndë dhe arbitri kryesor, pasi u konsultua me VAR-in, vendosi t’i tregojë kartonin e kuq.

Të ndodhur në superioritet numerik, futbollistët e Rennes u rikthyen në lojë dhe shënuan 2 gola, fillimisht me Sakho në minutën e 85-të dhe më pas me Prcic në të dytën shtesë, por tani nuk kishte më kohë për të bërë surprizën.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency