Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Sulmuesi argjentinas: Ndihesha në borxh ndaj Interit, ia kompensova me Lautaron

Në vitet e fundit të karrierës së tij të lavdishme, Gabriel Batistuta veshi për 6 muaj edhe fanellën e Interit, skuadër e njohur botërisht për lidhjen e fortë me argjentinasit, megjithatë “Batigol” nuk arriti të lërë gjurmë.

Këtë e pranoi edhe vetë 53-vjeçari, që u shpreh se ndihej në borxh ndaj zikaltërve, ndaj u angazhua maksimalisht për të bindur Lautaron të transferohet te Interi, si për të shpërblyer besimin që i dha Moratti në sezonin 2002-2003.

“Te Interi kalova disa muaj që në aspektin personal ishin fantastike, por unë nuk arrita të shpërblej besimin e Morattit dhe pritjen që mu bë në klub. Nuk shënova aq sa duhej për të ndihmuar skuadrën, ndaj ndihesha në borxh ndaj zikaltërve. Më pas u angazhova të bind Lautaron për t’u transferuar te Interi, për të shlyer disi detyrimin”, u shpreh Batistuta.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...