Conference League

Sulmuesi “dardan”, gol në fitoren me përmbysje të Hajdukut (video)

Hajduki i Splitit fitoi 3-1 përballë skuadrës portugeze Vitoria Guimaraes dhe është një hap larg kualifikimit në “play off”-in e Conference League. Meritë në këtë sukses të skuadrës kroate ka pa dyshim edhe sulmuesi dardan, Ermir Sahiti, që hapi serinë e golave për vendësit në minutën e 67-të, kur miqtë por kryesonin falë finalizimit të Miguel Magas në të 67-tën.

Sahiti u gjend në kohën dhe vendin e duhur, për të shtyrë topin në rrjetë pasi u kthyer fillimisht nga shtylla.

Hajduku më pas shënoi edhe dy gola të tjerë me autorë Melinjak dhe Krovinovic, për të fituar në fund 3-1.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency