Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Sulmuesi është i burgosur në Kinë, Klinsmann e përfshin në listën e Kombëtares

Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur në Korenë e Jugut, me trajnerin Jurgen Klinsmann që la përfshirë në listën e Kombëtares për ndeshjet kundër Perusë dhe El Salvadorit një sulmues që ndodhet në burg.

Sipas raportimeve të medieve gjermane trajneri ka përfshirë në listë sulmuesin Jun-Ho Son, i cili megjithatë nuk mund t’i bashkohet ekipit pasi është i burgosur në Kinë.

Lexo edhe: 

31-vjeçari, i cili ishte pjesë e skuadrës kineze Shandong Taishan, u arrestua në muajin mars me akuzën e “marrjes së ryshfetit nga punonjës joqeveritar”.

Federata e Futbollit të Koresë së Jugut ka treguar mbështetje për Son dhe familjen e tij duke u zotuar ta kthejë atë në Kore.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...