Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Sulmuesi francez zbulon prapaskenën: Arrita marrëveshje me Milanin, ja pse nuk firmosëm

Florian Thauvin duhej të ishte një lojtar i Milanit, Prapaskenën e zbulon vetë sulmuesi 29-vjeçar francez, që deklaron se kishte arritur një marrëveshje me kuqezinjtë, të cilët nga ana tjetër i kishin kërkuar kohë.

Megjithatë në fund Thauvin vendosi të mos presë më dhe në mesin e muajit prill firmosi për meksikanët e Tigres, duke qenë se në qershor i përfundonte kontrata me Marseille.

“Fola me drejtuesit e Milanit dhe paraprakisht arritëm një marrëveshje, megjithatë ata nuk e dinin ende buxhetin për sezonin e ri dhe nuk e dinin a do të mund të kualifikoheshin në Champions, ndaj më kërkuan kohë. Unë nga ana tjetër nuk prita më dhe në prill firmosa për Tigres”, u shpreh sulmuesi francez.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...