Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Sulmuesi i Kamerunit sfidon Salah: Ai ka shansin që luan me Liverpool, por unë jam më i mirë

Pas një starti të ngadaltë, Mohamed Salah duket se është rikthyer në versionin e tij më të mirë dhe dy golat e fundit ndaj Tottenham që i dhuruan fitoren Liverpool, e konfirmojnë këtë. Megjithatë, ka edhe nga ata që janë skeptikë mbi cilësitë e egjiptianit, madje nuk ngurrojnë të shprehin publikisht se janë më të mirë se ai.

Fjala është për sulmuesin e Kamerunit, Vincent Aboubakar i cili thekson se nuk impresionohet nga ajo që Salah bën në fushë, madje lojtari që aktivizohet me Al Nassr në Arabinë Saudite, shton se atij nuk i intereson nëse opinioni public e kritikon për fjalët në drejtim të lojtarit të Liverpool.

“Unë nuk jam nga ata që impresionohen nga Salah, edhe unë mund ta bëj atë çfarë ai bën në fushë. Thjesht, ndryshimi është se unë nuk e kam pasur mundësinë e të luajturit në një klub të madh. Por, e kuptoj sjelljen e njerëzve të cilët e pëlqejnë atë, ai shënon gola dhe është një nga sulmuesit më të mirë në Premier League. Është normale që opinioni të flasë për Salah, por unë them hapur mendimin tim për të dhe nëse më kritikojnë nuk më intereson.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...