Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Sulmuesi “injoron” Barcelonën: E kam mendjen vetëm tek Euro 2024

Nico Williams është një nga lojtarët më të kërkuar në merkato. 21-vjeçari i Athletic Bilbaos zhvilloi një sezon tejet pozitiv në LaLiga duke qenë se shënoi tetë gola dhe dhuroi 17 asistë për skuadrën baske ndërsa kontribuoi për triumfin në Kupën e Mbretit.

Kështu, Barcelona është një nga klubet më të interesuara për shërbimet e Williams. Megjithatë, në këtë moment, sulmuesi “injoron” edhe katalanasit duke u shprehur se po mendon vetëm për Europianin me Spanjën.

Lexo edhe:

“Nuk preferoj të komentoj atë që publikohet në media. E di që emri im përmendet shumë, por unë jam i fokusuar te Europiani. E di që me prezencat e mia në fushë mund të bëhem idhulli i shumë të rinjve dhe jam i fokusuar vetëm te kombëtarja për momentin”, u shpreh Williams.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...