Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Sulmuesi italian i thotë “po” Interit, zikaltrit me një “bomber” të ri

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër te Chelsea teksa mbetet për t’u parë nëse trajneri Mauricio Pochetino do ta përfshijë në planet e tij për sezonin e ardhshëm.

Megjithatë, largimi i mundshëm i Lukakut, nuk gjen të papërgatitur Interin me drejtuesit zikaltër që kanë siguruar marrëveshjen me Mateo Retegui. Sulmuesi i kombëtares së Italisë ka pranuar ofertën dhe është i gatshëm të transferohet nën urdhrat e trajnerit Simone Inzaghi.

Lexo edhe:

Tashmë, Interit i duhet të punojë për të arritur akordin edhe me klubin e Tigres që zotëron kartonin e lojtarit 24-vjeçarit. Aktualisht, argjentinasit janë të vendosur që të mos negociojnë për një shumë më inferiore se 18 milionë euro ndërsa nuk pranojnë në që në këtë tratativë të përfshihet Facundo Colidio.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...