Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Sulmuesi italian, i zhgënjyer nga Mancini: Kam shënuar gola, por kombëtarja më injoron

“Më vjen keq që nuk jam thirrur kurrë nga Mancini. Ai nuk më ka telefonuar asnjëherë, as edhe një herë, vetëm për t’u njohur me njëri-tjetrin dhe për të kuptuar se çfarë mund të jap”-kështu ka deklaruar Andrea Petagna për mediet italiane pas humbjes 1-2 të Italisë ndaj Anglisë në Napoli.

Lexo edhe: 

Sulmuesi i Monza-s nuk e fsheh zhgënjimin e tij, ndërsa thekson se nëse do ta kishin ftuar ai mund të kishte qenë e dobishëm për Kombëtaren.

 “Jam i bindur se kam cilësi që mund të jenë të dobishme për kombëtaren”,-tha me tej Petagna.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Futboll

Sajti i specializuar “Transfermarkt” ka publikuar një renditje të klubeve europiane, mbi bazën e numrit të tifozëve që ka gjithsecila, teksa shifrat i janë...