Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Sulmuesi rus “tërbon” italianët me kritikat për gatimin e picës

Pas një eksperience jo fort pozitive te Fiorentina, sulmuesi rus Aleksandr Kokorin është dhënë në huazim te qipriotët e AEL Limasolit, prej ku ka dhënë disa deklarata, duke ngacmuar jo pak italianët.

Futbollisti 31-vjeçar rrëfeu raportet me klubin vjollcë dhe u ankua për cilësinë e picës, duke thënë me bindje se në Rusi dinë t’i bëjnë më mirë se në Itali.

“Te Fiorentina më hoqën menjëherë nga grupi i chat-it të skuadrës, por jo nga ai i ushqimit. Ndoshta presin që unë të porosit sërish ushqim, pasi te Fiorentina duhej të vendosnim një ditë para, mbi atë çfarë donim të konsumonim. Picat nuk i haja asnjëherë me qejf, madje mund t’u them se në Firence ka vetëm 2-3 vende që dinë t’i bëjnë mirë, ndërsa në Rusi të gjithë i bëjnë perfekte”, deklaroi Kokorin.

Sa u përket raporteve me futbollistët e skuadrës, sulmuesi rus pranoi se shkonte mirë me të gjithë, duke zbuluar edhe detaje interesante me uruguaiani Martin Caseres.

“Argjentinasi Gonzales është më shakatori, por edhe Caceres një vit më parë ishte i jashtëzakonshëm. Njëherë më fshehu çelësat e makinës dhe më la gjithë ditën duke i kërkuar, Ndërsa unë për t’u hakmarrë, disa ditë më vonë i hoqa gomat e makinës dhe e vonova për t’u kthyer në shtëpi”, tha Kokorin.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...