Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Sulmuesi shqiptar transferohet te Pescara, synohet ngjitja në Serinë B

Aventura e Aristidi Kolaj te Alessandria ka përfunduar pas vetëm një sezoni, me sulmuesin 23-vjeçar që është transferuar zyrtarisht te Pescara, skuadër që militon në Serinë C dhe këtë sezon ka si objektiv ngjitjen një kategori më lart.

Ka qenë vetë klubi i Pescarës që ka njoftuar akordin për transferimin e sulmuesit 23-vjeçar shqiptar, për kartonin e të cilit ka paguar 100 mijë euro dhe ka huazuar te Alessandria për një sezon Luca Lombardin.

Aristidi Kolaj është rritur te të rinjtë e Sassuolos dhe numëron disa ndeshje me ekipin e Shpresave të Kombëtares Shqiptare, megjithatë nuk e ka bërë ende hapin e madh në karrierë, për të luajtur në nivele të larta.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...