Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Sulmuesi vlonjat në modë, tre klube të Serisë B shfaqin interes për kartonin e tij

Silvio Merkaj drejt kalimit në Serinë B. Sulmuesi 24-vjeçar vlonjat tërhoqi vëmendjen në Serinë C me Virtus Entellën, ku shënoi 14 gola dhe asistoi 7 të tjerë, teksa tashëm disa klube të Serisë B po provojnë ta transferojnë.

Mediat italiane citojnë emra si Brescia, Perugia e Benevento, të cilat i janë bashkuar garës për të marrë shërbimet e sulmuesit vlonjat, i cili është gati të bëjë hapin e madh në karrierë, duke u ngjitur në një tjetër nivel.

Sulmuesi ka kontratë deri në verën e 2024-ës me Virtus Entellën, megjithatë përballë interesimit të klubeve të shumta, vështirë se ligurët do të bëjnë rezistencë, duke qenë se edhe dëshira e vetë sulmuesit është në garojë një kategori më lart.

Silvio Merkaj është rritur në Itali dhe deri tani ka luajtur në liga të ulëta, megjithatë është një sulmues 1.88m i gjatë, me cilësi mjaft të mira teknike e finalizuese, ndaj në të ardhmen mund të jetë një alternativë e vlefshme edhe për sulmin e kombëtares shqiptare.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....