Futboll

Tatimorët holandezë ‘shënjestrojnë’ Mino Raiolën

I vlerësuar nga Forbes me një pasuri prej 160 milionë eurosh, super-agjenti italian Mino Raiola, i cili menaxhon yjet e futbollit botëror ka përfunduar nën lupën e autoriteteve tatimore holandeze, aty ku së fundmi ka kryer aktivitetin e tij, duke ngjallur edhe dyshimin e tatimorëve. Ashtu siç publikon tabloidi ‘Il Fatto Quotdiano’, hetimi tatimor kërkon të hedhë dritë mbi të gjitha transferimet që janë kryer prej tij në rolin e ndërmjetësit përgjatë viteve 2014 -2017 dhe që në total arrin një shifër prej 437 milionë dollarëve.

Autoritete fiskale të Holandës do të kryejnë hetime mbi llogaritë bankare të Mino Raiolas, që janë aktive në Montecarlo aty ku dhe jeton. Hetimi ka marrë shkas edhe nga afrimi i Super agjentit dhe kryerjen e shumë veprimeve me një studio të njohur ligjore Maguire Tax&Legal, me bazë në Holandë, por që operon gjerësisht në vendet e ulëta, me të cilin Raiola mendohet të ketë kryer disa tratativa. Agjenti i Pogbas, Ibrahimoviç Balotelli, Donnarummës etj gjithsesi ka mohuar gjithçka.

“Nuk kam asnjë lloj lidhjeje me këtë studio ligjore, qëllon që të jem mik me pronarin e saj, por vetëm kaq. Kësaj studioje i janë drejtuar disa prej lojtarëve të mi, por pa i detyruar unë. Kështu qëndrojnë gjërat, për më tepër mund të them se kam vepruar gjithnjë konform ligjit dhe rregullave”, u shpreh Raiola.

Gjithsesi, duhet thënë se bëhet fjalë për një hetim administrativ dhe jo penal për natyrën e pagesave që janë bërë nga klubet për transferimet e lojtarëve që menaxhoheshin nga Raiola dhe disa agjentë të tjerë që operojnë në botën e futbollit. Mes transferimeve që do të hetohen, përfshihet edhe kalimi i Mario Balotellit nga Milani tek Liverpooli në vitin 2014 për 16 milionë euro.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency